Łeba turystycznie

Nie można pominąć Łeby, kiedy wyjeżdżamy w teren województwa pomorskiego, bowiem jest to jedna z najciekawszych miejscowości mieszczących się na tym terenie. W ogóle, warto wyszczególnić Łebę na tle rozlicznych innych miast usytuowanych w naszym kraju. Wiąże się to z faktem, że Łeba to miejsce ciekawe pod kątem zabytków oraz atrakcji turystycznych, jakich jest tam mnóstwo i są one typowe w zasadzie dla wszystkich – niezależnie od grupy wiekowej.
Wśród typowych Łebskich atrakcji wartym wyszczególnienia miejscem okazuje się zwłaszcza tamtejszy Park Dinozaurów, który przyciąga w szczególności całe rodziny oraz wycieczki klasowe dzieci ze szkół w całej Polsce. Co roku, poszerzają się również dane statystyczne związane z odwiedzinami tego parku przez turystów zagranicznych. Musimy wspomnieć, na czym bazuje nietuzinkowość Łebskiego Parku Dinozaurów. A zatem, przejdźmy do konkretów.

To miejsce istniejące od 2010 roku i tworzone na wzór kultowego wręcz Jurassic Parku w scenografii Spielbergowskiej. Do wykorzystania była powierzchnia dwudziestu hektarów. Na całej przestrzeni umiejscowiono łącznie jakieś sto pełnowymiarowych rzeźb, z czego wszystkie uosabiają dinozaury. Warto wspomnieć także o nietuzinkowej ścieżce ewolucji człowieka. W parku można się zarówno uczyć, jak i bawić, Jest tam mnóstwo „wewnętrznych” rozrywek takich jak przykładowo bajlandia, zamek strachu, ale też plac na jakim przygotowano pole do mini-golfa. Jest to prawdziwy raj dla maluchów w różnym wieku. Do tego nietuzinkowy domek i garaż Flinstonów. Ponadto, nie zapominajmy także o płukalni złota czy wiosce indiańskiej oraz mini zoo.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: lampy ledowe przemysłowe