Atrakcje Pomorza

Wypad nad morze? Niekoniecznie tylko w szczycie lata! Idealnie jest pojechać w rejon województwa pomorskiego praktycznie o każdej porze. Można stwierdzić, że to doskonałe rozwiązanie w zasadzie dla wszystkich bez wyjątków, bowiem największe atrakcje turystyczne tego obszaru takie jak przykładowo Łeba mają mnóstwo rozrywek dla ludzi w różnym przedziale wiekowym.
Wśród istotnych i wartych wyszczególnienia atrakcji duolife znajdujących się na terenie Łeby wyżej wspomnianej, z pewnością trzeba pomyśleć o jeziorze Sarbsko. Jest to nietuzinkowy akwen wodny występujący na terenie Nowęcina, jaki z kolei usytuowany jest dokładnie kilometr od miejscowości Łeba. To tam występuje stadnina koni. W wachlarzu prezentowanych przez łebską stadninę ogarów występuje prawie czterdzieści rumaków. Wszystkie one są cennymi gatunkami. Dodatkowo Domki na Kaszubach nie zapominajmy też i o tym, że w okresie zimy Łeba słynie z kuligów, jakie są tam organizowane co roku.
Łeba to także prawdziwa kraina różnorodnych szlaków turystycznych.

Jest tam zwłaszcza szlak zielony, który ciągnie się na długości mniej więcej dwudziestu kilometrów. Nie jest to jakiś wymagający szlak oraz trudna trasa. Dobrze nadaje się do spacerowania czy jazdy rowerem, to wręcz idealne miejsce dla pieszych wypraw z małymi dziećmi. Punkt startowy tej trasy to dworzec PKP. Dużo bardziej wymagający okazuje się z kolei szlak żółty, który liczy blisko czterdzieści kilometrów. Jest on dużo trudniejszy oraz rozpoczyna się we wsi Żarnowiska. Idzie w kierunku Słowińskiego Parku Narodowego.
Wpis zawdzięczamy: