Najważniejsze atrakcje Międzybrodzia Żywieckiego

Dziwnie wyglądająca nazwa miejscowości Międzybrodzie Żywieckie odnosi się do niesamowicie pięknej atrakcji turystycznej zlokalizowanej na terenie zaledwie piętnaście kilometrów od miasta Żywiec, powszechnie znanego miłośnikom pięknych panoram. Co znajduje się w Międzybrodziu? Czy warto wybrać się tam na wakacje?
Międzybrodzie Żywieckie stanowi jedno z najciekawszych miejsc na mapie tej partii Polski, ponieważ posiada mnóstwo niesamowitych walorów przesądzających o tym, że jest to prawdziwa atrakcja turystyczna owego zakątka naszego kraju. Zacznijmy może na wstępie od Góry Żar, która stanowi miejsce warte rekomendacji. Z niej roztacza się widok na szeroką i malowniczą okolicę. Do tego, warto także wyszczególnić Elektrownię Szczytowo-Pompową, która nadaje się do zwiedzenia. Ma ona moc pięciuset MW i jest otwarta dla turystów chcących zapoznać się z jej pracą i wyglądem od wewnątrz. Do tego, wchodząc na Górę Żar, możemy zobaczyć bardzo ciekawe miejsce jakim jest Beskid Andrychowski.

Stanowi on obszar wschodni kraju Beskid Mały. Co więcej, wiąże się z tym faktem obecność niesamowitego jeziora Żywieckiego, jakie przyciąga turystów chcących biernie wypocząć. Jeszcze jedna kwestia wiążąca się niewątpliwie z opisywanym Międzybrodziem Żywieckim oraz jego atrakcjami to Polska Górska Szkoła Szybowcowa, która pozwala na realizację lotów paralotniami i szybowcami. Opisywana miejscowość to również atrakcja dla turystów lubiących wodną rekreację. Mowa o miłośnikach rowerków oraz kajaków i spływów tratwami.
Wpis zawdzięczamy: