Międzybrodzie Żywieckie

Popularną miejscowością warta obejrzenia niezależnie od sezonu w granicach Beskidu Małego jest Międzybrodzie Żywieckie. Okazuje się ono ciekawym punktem na geograficznej mapie województwa śląskiego. Opisywana atrakcja turystyczna, bo śmiało można tak powiedzieć o Międzybrodziu Żywieckim, okazuje się zlokalizowana zaledwie piętnaście kilometrów od miasta Żywiec stąd też nieprzypadkowo jest takie a nie inne jej tani nocleg w Karwi nazewnictwo.
Międzybrodzie Żywieckie usytuowane jest na obszarze południowego terenu Góry Żar i znajduje się na wschodzie, w kierunku od Jeziora Międzybrodzkiego. Stanowi wysokiej klasy ośrodek wypoczynkowy o charakterze rekreacyjno-rozrywkowym. Można tam zaznać rozmaitych dyscyplin sportowych i wielorakich aktywności fizycznych.

Miejsce to ma także bardzo ciekawą gamę baz noclegowych oraz mnóstwo walorów przyrodniczych. To świetny punkt startowy wypraw w okoliczne lasy czy też miejsce, z którego rozpoczynają się piesze wędrówki na szlaki turystyczne w górach.
Podstawowy walor turystyczny Międzybrodzia Żywieckiego bazuje na powszechnie znanej Górze Żar. Okazuje się ona niesamowicie malowniczym szczytem, z jakiego wygląda panorama na całe miasto i nawet okolicę. Jest to popularne wzniesienie, dla którego do Międzybrodzia przybywa mnóstwo turystów. To obszar bardzo atrakcyjny także z perspektywy osób uwielbiających sporty powietrzne takie jak przykładowo loty na paralotni czy szybowcem. Nie jest to przypadkowe, ponieważ tam właśnie funkcjonuje Polska Górska Szkoła Szybowcowa.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: prace licencjackie