Najważniejsze atrakcje Łeby

Łeba to jedno z głównych miasta na terenie Pomorza, które samo w sobie stanowi potężną atrakcję turystyczną. Musimy stwierdzić, że okazuje się ono także wyjątkowo szybko rozwijającą się miejscowością ponieważ występuje w niej wiele nowoczesności, rozrywek oraz jeszcze więcej ciekawej zabudowy architektonicznej sprawiającej, że Łebę po prostu warto jest zwiedzić. Nie ma tu większego znaczenia to, czy lubimy tego rodzaju miejscowość, czy nie.
Do podstawowych kategorii zabytkowych i rozrywkowych związanych niewątpliwie z Łebą i wyróżniających to miasto na tle szeregu różnorodnych innych miejscowości zaliczyć trzeba w głównej mierze Słowiński Park Narodowy. Jest to obszar stworzony dokładnie w roku 1967.

Przez dekadę rozwijany był do tego stopnia, iż stanowił jeden z ważniejszych ośrodków miejskich ujętych na Liście Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery. Musimy wiedzieć, że jest mniej więcej dwieście pięćdziesiąt gatunków zaledwie samych ptaków, które zamieszkują teren tamtejszego parku. Co więcej, występuje tam również kilka bardzo rzadko spotykanych gatunków takich jak przykładowo orzeł bielik, czy też orlik krzykliwy. Będąc na terenie Słowińskiego Parku Narodowego można również zobaczyć czarnego bociana oraz kormorana z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowo, to miejsce naturalnego bytowania zimorodków. Bardzo ciekawy właśnie z ornitologicznego punktu widzenia jest zwłaszcza cały szlak, który wpisany został na listę RAM-SAR uchodzącą za jedną z najbardziej prestiżowych w tej kategorii.
Wpis zawdzięczamy: