Chłapowo

Chłapowo okazuje się stosunkowo niewielką mieścinką występującą na obszarze regionu pomorskiego. Jest zlokalizowana w gminie Władysławowo. Spośród szeregu rozmaitych rodzajów miejscowości ulokowanych w tej części Polski, Chłapowo jest jedną ze zdecydowanie najstarszych. Pierwszy raz wzmianka o Chłapowie pojawiła się w 1359 roku. Od tego czasu Chłapowo stanowi oficjalnie polską wieś, która funkcjonowała niegdyś jako niemieckojęzyczny Klappow. Jest to wioska rybacka. Wiele w niej chałup które same w sobie tworzą niesamowicie przytulny klimat.
Zabudowa Chłapowa wybudowana została w dziewiętnastym stuleciu. W samym centrum opisywanej miejscowości występuje również przydrożna kapliczka, która stanowi jedno z ciekawszych miejsc ze względu na swą dekoracyjność.

W Chłapowie występuje sporo miejsc noclegowych, mimo że jest to dość nieduża wioska. Co więcej, warto także wspomnieć o niebanalnej lokalizacji sprawiającej, że Chłapowo to miejsce świetne na zatrzymanie się tam na weekend, a nawet jeden dzień po to, żeby móc odpocząć w przyjaznym klimacie. Ponadto, niezapomniane i niepowtarzalne są tamtejsze pejzaże. Chłapowo ma mnóstwo walorów, a wszystkie one przyciągają turystów, którzy nierzadko kompletnie nie znają tej miejscowości, ale wpadają na nią zupełnie przypadkowo – przelotem.
Cudowność Chłapowa to zwłaszcza cudowna atmosfera tamtejszej plaży oraz piaszczystego wybrzeża. Do tego dochodzi typowo nadmorski klimat i liczne kurorty takie jak niedaleko znajdujące się największe polskie atrakcje turystyczne w postaci Sopotu, Gdyni, Jastarni czy Władysławowa. Plusem na pewno okazuje się fakt, że w Chłapowie jest duże kąpielisko, tuż przy plaży.
Wpis zawdzięczamy: