Barokowa zabudowa kościelna w Łebie

Pierwsze skojarzenie z Łebą – wyjazd nad morze. Oczywiście, Łebę śmiało można uznać za swego rodzaju perełkę wśród atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie nie tylko samego województwa pomorskiego, ale ogólnie całej Polski. Do Łeby przybywają zwłaszcza Ci turyści, którym zależy w głównej mierze na biernym wypoczynku w nadmorskim klimacie i zdecydowanie, będąc w Szkoła jazdy Łódź Łebie się to udaje. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma rozrywek, jakie występują w tej części kraju. Dodatkowo Łeba słynie także z nietuzinkowej zabytkowej zabudowy, która pełni funkcje historyczną.
W szczególności Łeba może pochwalić się niebanalną zabudową sakralną. Jest tam nietuzinkowy barokowy kościół, który pod kątem wartości historycznych rozsławił Łebę na całą Polskę. Jest to nic innego jak popularny kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kiedyś była to niewielka kapliczka zrobiona z drewna.

Obecnie to potężna świątynia z prawdziwego zdarzenia. W tym kościele znajduje się bogactwo arcydzieł i dzieł sztuki. Musimy wspomnieć, że w początkowych latach swego istnienia kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny stanowił miejsce gromadzenia się protestantów. Drewniana zabudowa przetrwała do końca siedemnastego stulecia. Dokładniej rzecz biorąc w końcówce drugiej połowy siedemnastego wieku miał miejsce pożar tej świątyni. W konsekwencji tego trzeba było przebudować cały budynek i wtedy zdecydowano się stworzyć obiekt sakralny murowany, który przetrwał po dziś dzień.
Wpis zawdzięczamy: