Łebskie szlaki turystyczne

Na hasło wypad do Łeby, większość osób raczej skłania się ku stwierdzeniu, że jest to doskonały punkt do wyjazdu dla osób lubiących typowo morski klimat. Niemniej jednak, przyglądając się tej geograficznej miejscowości dużo bliżej, od razu możemy dostrzec jedną charakterystyczną rzecz a w zasadzie cechę wyszczególniającą Łebę na tle wielorakich innych obszarów w rejonie województwa pomorskiego. O czym mowa? W głównej mierze o łebskich szlakach turystycznych, jakie stanowią zdecydowany numer jeden w tej partii Polski.
Jeżeli chodzi o szlaki turystyczne w Łebie, to zwłaszcza wyróżnia się szlak zielony. Jest to chyba jeden z najbardziej obleganych szlaków nie tylko na obszarze Łeby, ale w ogóle w całym naszym kraju. Wynika to w dużym stopniu z tego względu, że szlak zielony stanowi perfekcyjne miejsce dla spacerowiczów. Powód? W porównaniu z szeregiem innych szlaków, nie jest wcale wyjątkowo ciężki w pokonaniu. Stanowi idealne rozwiązanie tak dla spacerowiczów z dziećmi, jak i seniorów. Łącznie szlak zielony liczy jakieś dwadzieścia kilometrów.

To bardzo łatwa ścieżka do pokonania, bez wyboistych form geograficznych i z przyjaznym dla turystów uwarunkowaniem terenu. Musimy dodać także, że szlak zielony startuje w rejonie dworca PKP. Ciągnie się następnie przez cały znajdujący się w pobliży rezerwat, a kończy aż na wyrzutni rakiet. Wraca się w teren miasta natomiast idąc przyjemna trasą ciągnącą się przez plażę. Dla dużo bardziej wymagających wartym wyróżnienia szlakiem turystycznym jest zwłaszcza szlak żółty, który po zielonym jest drugim w kolejności w kategorii najbardziej obleganych. Jego łączna długość to niespełna czterdzieści kilometrów.
Wpis zawdzięczamy: