Gąski

Niedużą polską miejscowością o charakterze letniskowym okazują się Gąski. Jest to miejsce typowo turystyczne, jakie znajduje się na obszarze wybrzeża zachodniego. Stanowi ono rejon Mielna a także teren w okolicy Kołobrzegu. Gąski występują na obszarze powiatu koszalińskiego. Co można zobaczyć i z czego skorzystać, kiedy decydujemy się na odwiedzenie Gąsek?
O Gąskach pewnie nie jeden z czytających niniejszy tekst kompletnie nie wie i nie ma się co dziwić, bowiem na tle szeregu innych polskich miejscowości jest to prawdziwa mieścina. Niemniej jednak warta poświęcenia większej uwagi z kilku istotnych powodów. Zacznijmy od tego, że wioska została uformowana w połowie siedemnastego stulecia, a dokładniej oficjalne wiadomości na jej temat pojawiły się w roku 1628.

Od tego czasu Gąski uchodzą za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, jeśli chodzi o szeroko rozumianą rekreację na świeżym powietrzu. Wszystko za sprawą świetnego klimatu, jaki tam panuje, a także doskonałej lokalizacji sprawiającej, że zdecydowanie w Gąskach jest co zwiedzać. Na chwilę obecną Gąski nadal utrzymują swój typowo wczasowy charakter, stanowiąc doskonałe miejsce do odwiedzenia w ramach letniego wypoczynku. Musimy wspomnieć również i o tym, że w Gąskach nie ma żadnej zwartej zabudowy, co przesądza o dodatkowym walorze tego miejsca, a mianowicie – jest to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy preferują wypoczynek z dala od zgiełku miejskiego i hałasu. To super pomysł na agroturystykę. Wioska posiada także niedużą ale sprawnie działająca bazę rybacką.
Wpis zawdzięczamy: